Aktivnostima kojima se stimuliraju fina motorika, vid, govor, sluh, igre gdje se održava ravnoteža i igre rotacije značajne su za formiranje velikog broja sinapsi. Evidentno je da izostanak stimulacije određenih regija u mozgu od najranije dobi može negativno utjecati na kognitivne funkcije djeteta u budućnosti. (Dr.Ranko Rajović)

Smart Play radionice

U malim grupama provodimo Program rane stimulacije cjelokupnog razvoja djeteta primjenjujući pristup senzorne integracije prema Ayres®.

Današnja igra u djece sve više i kod sve većeg broja djece svodi se na sjedenje pred računalom i drugim gadgetima. Takav način „igre“ djeci oduzima vrijeme provedeno u aktivnoj igri i pokretu. Aktivnost – pokret – igra od izuzetne su važnosti za zdrav razvoj djeteta. Kroz kretanje i pokret umrežavaju se živčane stanice u mozgu (neuroni) koje su izravno odgovorne za kognitivne sposobnosti djeteta. Do djetetove treće godine umreži se do 90% neurona, a do 7. godine uspostavlja se 75% svih neuronskih sinapsi. Iz tog razloga, za dječji razvoj su jako važne aktivnosti koje stimuliraju osjetila za kretanje.

Baby Smart Play

Svi već znamo da su prve tri godine dječjeg razvoja najvažnije, a posebno bebina prva godina. Iz tog razloga, organiziramo radionice već za bebe od 3. mjeseca starosti.

Kroz senzo-motoričke aktivnosti, babyhandling, elemente Brain Gym-a®, igru, slikovnice, glazbu, pokret i ples, u poticajnom multisenzornom prostoru, stimuliramo cjelokupni razvoj djeteta.

Radionice su namijenjene bebama od 3 mjeseca starosti do 12 mjeseci i njihovim roditeljima.

Na radionicama sudjeluju maksimalno 6 beba.

• stimulirati pravilan senzo-motorički razvoj
  • stimulirati kognitivni i socio- emocionalni razvoj
  • informirati roditelje o važnosti rane stimulacije, a posebno o ranom poticanju emocionalnog razvoja
  • savjetovati roditelje o mogućnostima stimulacije razvoja u kućnom okruženju tijekom svakodnevnih aktivnosti, o odabiru igračaka i položajima djeteta tijekom igre s obzirom na razvojnu dob

Toddly Smart Play

Rano razdoblje života je najdragocjenjije doba za poticanje pravilnog razvoja i stvaranje čvrste baze za daljnji razvoj i učenje.

Kroz senzo-motoričke aktivnosti, elemente Brain Gym-a®, igru, slikovnice, glazbu, pokret, ples i kreativne aktivnosti, u poticajnom multisenzornom prostoru, stimuliramo cjelokupni razvoj djeteta.

Radionice su namijenjene djeci od 1 do 3 godine.

Na radionici sudjeluje maksimalno 6-ero djece.

• stimulirati pravilan senzo-motorički razvoj
  • stimulirati kognitivni i socio- emocionalni i govorno- jezični razvoj
  • poticati razvoj igre i kreativnosti
  • poticanje samostalnosti u svakodnevnim aktivnostima
  • informirati roditelje o važnosti rane stimulacije

Childly Smart Play

Radionice su namijenjene djeci od 4 do 7 godina.

Na radionicama sudjeluje maksimalno 6-ero djece.

• stimulirati pravilan senzo-motorički razvoj
  • stimulirati kognitivni, socio- emocionalni i govorno- jezični razvoj
  • poticati razvoj igre i kreativnosti
  • poticanje samostalnosti u svakodnevnim aktivnostima