24 kol. · Ana · No Comments

Izrada “napravi sam” igračke – uživajte zajedno u kreativnosti, zabavi i druženju

Izradite sa svojim kikačima garažu za autiće i uživajte zajedno u izradi, druženju   i igri.

Ovo je odlična ideja za izradu “napravi sam” igračke, ali i prilika za druženje, igru i zabavu.

Dijete sudjelovanjem u izradi jača samopouzdanje, razvija svoje vještine, kreativnost i ono što je najbitnije provodi vrijeme s roditeljem/roditeljima.

Uključite dijete u izradu tako da vam dohvati potrebne materijale, pridrži, izreže, zatim postavljanjem pitanja (Gdje bi ovaj dio mogli staviti? Što nam još treba?…) itd.

Potrebno vam je:

1. Karton (npr. kartonske kutije od cipela)
  2. Role od ubrusa
  3. Role od WC papira
  4. Vruće ljepilo
  5. Flomaster

Dijete na kraju može po svojoj želji obojati garažu ili nalijepiti naljepnice i pritom razvijati finu motoriku, bilateralnu integraciju, koordinaciju oko-ruka…….i igra može početi.

Ana Šelaj, bacc.occup.therapy.